Informujemy, że został rozpoczęty projekt realizowany na podstawie podpisanej umowy pomiędzy Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o nr 2808/DES/KPO/2024. Jest on realizowany w ramach Programu „Odporność oraz Rozwój Ekonomii Społecznej i Przedsiębiorczości Społecznej” na lata 2022-2025.
Tele rehabilitacja hybrydowa dla pacjentów kardiologicznych pozwala na nadzorowanie i realizowanie kompleksowej rehabilitacji na odległość przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii medycznych i telekomunikacyjnych. Jak przekonują eksperci, pozwala na objęcie opieką w warunkach domowych większej liczby pacjentów.
Jej pierwszy etap jest realizowany w szpitalu lub ambulatorium, gdzie przeprowadza się ocenę kliniczną pacjenta oraz wykonuje badania, aby zaplanować optymalny proces terapeutyczny.
Pacjent jest następnie edukowany o planowanym leczeniu i rehabilitacji. Zostaje wyposażany w sprzęt do telemonitorowania (EKG, ciśnieniomierz, waga) i uczy się jego obsługi. Dla każdego pacjenta planuje się indywidualny trening fizyczny i przeprowadza treningi szkoleniowe. Kolejny etap pacjent realizuje w domu – wykonuje zalecone ćwiczenia pod zdalną kontrolą.